“Data Center Dynamics Converged İstanbul 2015”

Alarko Carrier, RC Group işbirliği ile 8 Aralık 2015 tarihinde Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Data Center Dynamics 2015 İstanbul konferansına sponsor oldu.

RC GROUP SPA ürünlerini 2011 yılından bu yana Türk müşterisi ile buluşturan Alarko Carrier; veri merkezleri, sistem odaları, laboratuarlar, hastaneler gibi sıcaklık ve nemin çok düşük toleranslar içinde kontrol edilmesi gereken ortamlarda hassas kontrollü iklimlendirme çözümlerini Alarko Carrier güvencesi ve 50 yıllık RC GROUP SPA tecrübesi ile sektörün hizmetine sundu.

İstanbul’da 6.sı düzenlenen Data Center Dynamics konferansında mevcut standında RC GROUP marka 10kW inverterli NEXT EVO INV DX hassas kontrollü klimayı sergileyen Alarko Carrier yetkilileri hem firmanın mevcut ürün gamını ilgililere tanıttı hem de yeni piyasaya sürülen X-TYPE sistem cihazı ile ilgili detaylı bilgiler verdi.

Verimli ve enerji tasarruflu bir veri merkezi yaratılması noktasında dikkat edilen en önemli kriter, veri merkezi toplam enerji tüketiminin IT ekipmanlarının enerji tüketimine bölümü ile hesaplanan PUE değeridir. Bu değerin 1’e en yakın olduğu durum ideal kabul edilir. Bu bağlamda RC GROUP SPA, yeni veri merkezleri için tasarlanan X-TYPE sistem çözümü ile PUE değerinin 1,15 mertebelerine çekilebileceğini belirtmektedir. Sistem bu verimliliği, yüksek dış hava sıcaklıklarında dahi, free cooling dediğimiz mekanik soğutmanın kapatılıp, dış hava sıcaklığı ile serbest soğutma yapılmasına imkân sağlaması ile yakalayabilmekte.

Data Center Dynamics İstanbul 2015 konferansında “Solution Stage” oturumunda Alarko Carrier Hassas Kontrollü Klimalar Ürün Yöneticisi Merve Nama Ünsaç tarafından gerçekleştirilen sunumda, X-TYPE sistemin mevcut sistemlerle karşılaştırılması, avantajları ve çalışma prensibi aktarıldı.